Články

new-img

Jak si prověřit stavební pozemek

1.11.2023

Stavební pozemek tvoří základ pro váš budoucí domov či investici. Předtím, než se rozhodnete zakoupit parcelu, je nezbytné prověřit různé aspekty, které mohou ovlivnit vaše budoucí plány. V tomto článku se podíváme na důležité kroky, které vám pomohou zhodnotit vhodnost pozemku pro vaši stavební vizi.

new-img

Investice s americkou hypotékou

25.7.2023

Investice do nemovitosti je finančně náročným životním krokem. Lidé kvůli vysoké ceně musí často přistoupit k tomu, že si na byt či dům půjčí od banky. Kromě klasické hypotéky se dnes nabízí také takzvaná americká hypotéka. Tato finanční služba nabízí řadu výhod a má široké uplatnění. Existují dokonce nemovitosti, na které si bez nich nepůjčíte. Podívejte se s námi na to, co americká hypotéka vlastně nabízí?

new-img

Nákup nemovitosti v roce 2023 – jaké faktory zvážit?

24.4.2023

Nákup nemovitostí v roce 2023 může být dobrým krokem, pokud máte dostatek financí a jste připraveni na vstup na trh s nemovitostmi. Před každou takovou dlouhodobou investicí je však potřeba zvážit několik rozhodujících faktorů. Ty nejdůležitější, nad kterými by se měl zamyslet každý zájemce o koupi nemovitosti, jsme pro vás přehledně sepsali v tomto článku. 

new-img

Jak dlouho zpravidla trvá prodej bytu?

6.2.2023

Přestože byty z trhu stále mizí raketovou rychlostí, cesta od jednoho majitele k druhému se může ukázat jako běh na dlouhou trať. Jak dlouho zpravidla trvá, než je váš nový byt skutečně váš, a co neopomenout, aby převod nemovitosti proběhl co nejrychleji? Na to se podíváme v dnešním článku.

new-img

Poradíme vám, jak prodat dům zatížený hypotékou

24.10.2022

Chystáte se prodat svůj dům, u kterého ale nemáte doplacený hypoteční úvěr? Tento problém řeší prodávající i kupující dnes a denně, ať už kvůli rozrůstající se rodině nebo rozvodu. Většina bank si je této situace vědoma a prodeji nebrání. V dnešním článku se podíváme na to, co všechno o prodeji domu zatíženého hypotékou musíte vědět, než se do něj pustíte.  

new-img

Co brát v potaz při koupi či rekonstrukci podkrovního bytu?

14.7.2022

Podkrovní byty a lofty mizí z realitního trhu rychlostí blesku – zájem o ně je totiž opravdu fenomenální. Není se čemu divit: kdo by nechtěl bydlet v romantickém prostředí se střešními okny, přiznanými trámy a bez dupajících sousedů nad sebou?

Všechny vaše sny splnit nedokážeme.
Ty o krásném bydlení však ano