Lokalita

     

Lokalita

Městská část Brno-Líšeň se rozprostírá na východě Brna. Historie tohoto území sahá hluboko do středověku, kdy se roku 1306 objevuje první písemná zmínka. Historickým okamžikem se pro Líšeň stalo propojení s Brnem pomocí dráhy Karolínka v roce 1905, na něž roku 1944 navázalo oficiální připojení k městu. V současnosti lze Líšeň rozdělit do dvou částí – na starou, jež si uchovala svůj původní maloměstský ráz, a novou, v níž dominuje moderní bytová zástavba.

Viladům Líšeň představuje svou lokací ideální kombinaci bydlení ve městě a současně v těsné blízkosti zalesněného prostředí Mariánského údolí, kam lze dojít pěšky během 5 minut. Tuto polohu ocení především rodiny s dětmi. Během výletu za krásami přírodních scenérií mohou navštívit oddychový areál Eldorádo, který svými atrakcemi a minizoo nadchne především děti. Nedaleký zámek Belcredi naopak nabídne příjemné procházky v parku plném zeleně či příjemné posezení v zámecké restauraci. V jeho sousedství se nachází také dvě základní a jedna mateřská škola včetně nákupních možností. Ulice Ondráčkova má kvalitní dopravní dostupnost do širšího centra města, aniž by však byl narušen její poklidný ráz. Cestovat lze automobilem stejně jako linkami MHD. Jen několik kroků od bytového domu je umístěna pravidelně obsluhovaná autobusová zastávka linky č. 55, která zajišťuje spojení s dalšími přepravními uzly. V návaznosti na tento spoj je možné využít zejména tramvaj č. 8 a trolejbusy č. 25 a 26, které zajišťují pohodlnou dopravu do centra Brna. Samozřejmostí je dopravní obslužnost také v nočních hodinách, kterou zabezpečuje noční spoj č. 99.

Nemovitost poskytuje svou lokací atraktivní kombinaci bydlení s dobrou dosažitelností středu města, občanskou vybaveností a přitom v dosahu bujné zeleně. Stačí pár kroků a člověk může ihned obdivovat malebné prostředí zalesněné krajiny, které dá zapomenout na starosti všedního dne.