Lokalita

     

Lokalita

Městská část Brno-střed se nachází v samém srdci jihomoravské metropole. Tuto atraktivní lokaci, v níž se snoubí historie s puncem moderny, ocení všichni, kdo touží po pohodlném bydlení v centru dění, přitom na dosah městských parků, kulturních památek, architektonických skvostů a společenského vyžití.

Jak již sám název Brno-střed napovídá, kompletní občanská vybavenost si zde podává ruku s širokým spektrem volnočasových aktivit. Lokalita disponuje bohatou škálou nákupních možností, zázemím lékařské péče, restauračními zařízeními, ale rovněž vícestupňovým vzdělávacím systémem. Samozřejmostí je výborné pokrytí dopravními komunikacemi, které zajišťují skvělé spojení s centrálními body i vzdálenějšími částmi města. Jen několik kroků od domu se nachází tramvajová zastávka a v blízkosti je rovněž situováno autobusové a vlakové nádraží.


Zdejší bydlení nabídne díky své vynikající poloze nespočet způsobů, jak trávit volný čas. Pokud se řadíte k milovníkům kultury a historie, neváhejte a vydejte se za krásami hradu Špilberku, v jehož areálu se pravidelně konají kulturní akce a výstavy. Můžete si zde také odpočinout v přilehlém parku obehnaném hradbami, odkud budete mít celé město jako na dlani. Patříte-li spíše k stoupencům umění, navštivte některé z nedalekých muzeí. Kouzelnou procházkou se během chvíle dostanete na Petrov, kde můžete obdivovat sakrální umělecké památky. Sebevědomá budova chrámu sv. Petra a Pavla je obklopena příjemnou parkovou zelení Denisových sadů, jež nabízí panoramatický pohled na město stejně jako možnost příjemné relaxace. Jen několik kroků odtud se nachází muzeum pravěké a středověké epochy, umístěné v historické budově Dietrichsteinského paláce na Zelném trhu.